Bio

BIO

AMO je momentálne jedinou hip hopovou skupinou na Slovensku, ktorá stabilné hráva koncerty so živou kapelou. Vplyv na ich tvorbu sa postupne menil, z rapu ovplyvneného reggea sa postupne transformujú na viac rapovú formáciu s vplyvom jazzu, funky a soulu. Dovodom sú hlavne zmeny v zostave, postupný vývoj vo vnímaní hudby a hlavne začiatok spoločnej kapelnej produkčnej tvorby, spolu, bez externých producentov.

AMO má za sebou obrovské množstvo živých vystúpení, spoluprác, televíznych a rádiových účinkovaní.

Navštívili Jamajku (2007), kde natočili klip v štúdiu (TellStudio) s miestnym spevákom Pad Anthonym. Ich singel k pripravovanému albumu “EX” bol použitý v hre All Points Bulletin od spoločnosti Realtime Worlds popri menách ako 50Cent či Rihanna.

AMO v roku 2011 vydalo v poradí tretí album Positive a vo svojej tvorbe sa posúva ďalej. Začína hrať so živou kapelou, priberá zvukového “mága” Petra Paulena (Q99) ako svojho zvukového inžiniéra a posúva latku opäť vyššie. AMO je známe svojimi živými vystúpeniami o čom svedčia aj 2 nominácie na cenu Musiq1 Award Live hudobnej televízie Musiq1 či nominácie v RADIO HEAD AWARDS, Slávik 2011 a iných.

Nový, v poradí štvrtý album AMO s názvom ROK NULA vyšiel – 16. septembra 2013. Single “Zlaté časy” a “Doma” dostali aj podobu videoklipu. Ďalším zo singlov je skladba Femme Fatale, kde hosťuje Juraj Benetin a ktorú produkoval Damalistik a Djei Gogo (United Flavour) a o vizuál sa postaral Braňo Vincze.

Album ROK NULA vyšiel na CD nosiči a časť z neho na vinyle, nakoľko album bol mixovaný aj v analógovom štúdiu, kde si chalani dali záležať na príjemnom, mäkkom zvuku skladieb.

MOE

výkonný producent, textár, producent, dizajnér

Začiatky jeho kariéry siahajú do roku 1996, kedy sa prvý krát dostáva k Hip Hopu a ku Graffiti. Prešiel si rôznymi formáciami, až sa nakoniec v roku 2003 spolu s Opakom a Viktorom Hazardom stáva členom AMO a podpisuje zmluvu s vydavateľstvom Universal Music. Píše texty, robí hudobnú produkciu, spolupodieľa sa na zostavovaní koncertnej dramaturgie, stará sa o vizuál kapely. Zahral si na všetkých zásadných akciách na Slovensku a v Čechách, úspešne sa prezentoval na viacerých freestyle battloch (súťaže v improvizácii), aj ako porotca, spolu s AMO si zahral vo Viedni aj v Londýne.  Svojimi textami a hudbou prispel aj v prvom hip hopovom muzikále Príbeh Ulice, kde sa jeho produkcia k skladbe “Pre vlastných RMX” stala jednou z ústredných skladieb a spolupracuje aj na druhom pokračovaní muzikálu. V súčastnoti ako frontman kapely zabezpečuje chod a prípravu kapely na koncerty, je výkonným producentom kapely, tourmanažérom, aranžérom, producentom a textárom. Stará sa o vizuál kapely, je autorom aktuáneho loga kapely, ako aj všetkých oficiálnych tlačovín.

 

OPAK

raper, textár,  beatmaker, hudobný producent, štúdiový majster zvuku a DJ

Začiatky Opakovej hudbnej kariéry siahajú od roku 1995. Prvé hudobné počiny vznikali programovaním beatov zo samplov na PC 486 v programe Fasttracker II. Počas svojej kariéry vystriedal niekoľko hardvérových nástrojov, ktoré mu dopomohli k tomu, aby sa podpísal pod produkcie, ktoré inovovali slovenský Hip-Hop. V roku 2006 postavil svoje prvé štúdio v Bratislavskej Petržalke s názvom Zion5 kde sa produkovalo veľa projektov viac na www.zion5.sk. Hrdo sa môže pýšiť 2. úspešnými albumami AMO, 1. solo albumom a mnohými (aj zahraničnými) spoluprácami v hip-hopovom svete, ale aj vo svete popmusic, ďalej hudobným stvárnením najúspešnejšieho muzikálu v dejinách Slovenska Príbeh ulice (2008). Ako producent sa rozhodol vytvoriť súťaž o najlepšie demo pre mladých autorov Vytiahni svoj majk!, ktorej prvý ročník vznikol v roku 2009. Dnes jeho kvality okrem hip-hopových a popových kapiel vyhľadávajú firmy a agentúry pre vytvorenie hudobných diel a dramaturgií. V najbližšom čase pripravuje hudobné a textové stvárnenie druhého pokračovania Príbehu ulice 2 a spolu s Moem tretí album AMO.

 

Kapela:

 

Bicie: Gábor Tokár

 

 

Basgitara: Jozef Madola

 

 

Klávesy: Martin Štefánik

 

 

Sax, EVI a flauta: Marián Jaslovský